Maniago grupisõit

23.04.2023 Itaalia, Maniago MK-etapi grupisõit, jälle 22 koht ja punktidest ilma 🙁 .

Sõidust ka – õnneks startisime oma grupiga (C4) 2 minutit C5 meestest hiljem aga ikkagi startida tuli tagant reast – kuigi lootsin kohe ette saada siis kahjuks keegi vajus pedaale kinnitades mulle peale nii, et pidin korra veel bordest kinni haarama – kui sõitma sain korralikult anti ees juba piitsa ja tuli korralikult vaeva näha, et grupi sappa saaks. Esimene 4 km oli kerget tõusu kogu aeg ja linna vahel kitsastel teedel ja nii nagu minema ei pidanud aga ikkagi läks – tekkis tõusu lõpuks grupiga väike vahe sisse ja jäin Ameerika sõbraga maha. Järgneva pika tõusu alguseks peaaegu saime grupi kätte aga tõusul läks grupp uuesti eest 🙁 . Ja nii me paarisrakendis lõpuni sõitsimegi – 4-l ringil saime ühe MC5 mehe kätte aga abi tast ei olnud – loksus meil sabas kogu aeg. Endal tekkisid ka 4-l ringil parema külje probleemid ja tööd sain teha ainult tõusudel – terve jalg oli küpse. Viimasel ringil võtsime juba rahulikumalt ja viimased neli kilomeetrit vedasin niiöelda 70%-ga – muidugi finiši mõttes oli see vale otsus aga kuna ma viimastel ringidel õiget tööd teha ei saanud siis polnud ka mul midagi selle vastu kui Ameeriklane Frankie Reilly saab revanši 2 aasta taguse Belgia finiši eest. Nii ka läks – viimasesse kurvi minnes tuli ta mu tuulest välja ja munakivi finišis kaotasin talle 20 cm-ga. Pärast tuli välja , et grupist jäi maha veel ainult 2 meest peale meie – seega kui oleks… alguses esimese pika tõusu grupis ära kannatanud siis oleks… kõik võimalik olnud – aga oleksid kahjuks spordi ei maksa.

Statistika ka : sõit siis ise 81,6km 6 ringi, tõusumeetreid kokku 508, minu aeg 2 tundi 19 minutit ja 34 sekundit, kaotus võitjale Michele PITTACOLO-le 17min 28 sek. Võitja keskmine kiirus 40,1km/h minul 35,08km/h.

Aga kui midagi positiivset näha siis ringi pähe ei saanud ja 2-kesi sõites – asi seegi 🙂. Nüüd on poolteist nädalat aega korrektiive teha ja eks siis Belgias saab näha kas siledal maal on võimalik grupis püsida või …. tuleb veel ja veel ja veel trenni teha.

Aga igal juhul kogemuse võrra jälle rikkam 🙂

Tänud kõigile toetajatele ja kaasaelajatele !!!