Proovisõit lõppes purunenud rooliga

Download PDF

Päeva kokkuvõttes võib öelda – lõpp hea- kõik hea aga sekeldusi oli jälle küllaga.

Hommikul oli võistelejate koosolek ja kell 12 pidi toimunma proovisõidu start aga kuna manjana efekt siin Hispaanias ikka toimib täiega siis päris õigeaegselt meid sadamast välja ei lastud kuna paljud paadid ei olnud veel vees. Aga õige pea anti lippudega ka korraldus merele suunduda. Cadizi laht – andis kohe teada et tegu on ikka ookeaniga – tuult küll üleliia ei onud aga laine mis päristihti ikka üle paadi käis tegi olemise ikka väga märjaks ja soolaseks.

Stardilaeval pandi ka alustuseks porgand ehk edasilükkamine üles , kuna tuul vist puhus vähe ebatraditsioonilisest suunast aga peagi läks ka stardiprotseduur käima. Startisin märgipoolsest küljest ja tundus, et õnnestus päris hästi, krüss kulges ka rahuldavalt ja esimesse märki jõudsin viiendana aga siis see jälle juhtus – 4-5 paadipikkust peale ülemise märgi võtmist keeras paat ennast vastutuult ja rooli nagu enam polnud. Kuna paat oli juhitamatu siis ei jäänudki midagi muud kui abi kutsuda. Kuna roolida enam ei saanud siis oli ka pukseerida paati võimatu ja pidin kummikaatri poordis sadamasse tiksuma.

Sadamas sai selgeks, et roolileht oli oma ühenduse roolipalleriga katkestanud – ehk tegu oli väga ebakvaliteetse rooliga kuna paller oli lihtsalt roolilehe külhe liimitud ilma igasuguste lisastopperiteta.

Kuna parasjagu oli ka siesta aeg siis tundi kaks ei toimunud midagi – kella neljaks lubati kraanat ja uut rooli. Rooli küll sain – kahjuks küll lühikese versiooni – aga kraanast ei olnud kuulda midagi. Tunnike veel ootamist ja lõpuks sain ka paadi uuesti välja tõstetud. Rooli sain vahetatud ja paadi vette ka ja õhtul kella seitsmeks siis olin umbes samas seisus nagu eile õhtul – valmis uuesti võistlemiseks aga kas ja kuidas see õnnestub selgub juba homme. Plaanis on esimene start kell 12 ja 3 sõitu. Loodan, et tuleb probleemivaba päev. Õnneks ei olnud ma oma murega päris üksi ja abilisi ikka oli – maailmameistrid sealhulgas.

Õhtul toimus veel avamistseremoonia ja seega homme läheb päris võistlus lahti.