Purunenud tool, aga muidu täitsa OK päev

Download PDF

Otsustasin eilse ilmaennustuse järgi, et ehk täna on sama prognoos ehk lubatust tuleb veidi vähem tuult ja läksin vaikse tuule fokaga merele aga niikui nina muulide vahelt välja pistsin sain aru, et tegin vale valiku. Aga otsus oli tehtud ja tagasi ka enam minna ei tahtnud. Seega esimese sõidu sõitsin veidi vale purjega. Aga merel sain Hispaania treeneri nõusse , et ta toob kai pealt mu teise foka ära ja peale esimest sõitu sain purje ära vahetada.

Vaatamata valele purjevalikule suutsin teha hea stardi ja sõidus suuri vigu vältida – tasuks kuues koht. Teise ja kolmanda sõidu start õnnestus samuti ning tulemusteks 8 ja 7 koht. Kokkuvõttes tõusin sellise stabiilse sõiduga kuuendale kohale. Aga nagu eile juba ütlesin siis 6-12 koht on suht väikeste punktivahedaga.

Aga päris kadudeta täna päev ei läinud – viimases sõidus tundsin , et istumisasend on kuidagi ebamugav ja selgus, et iste on kolmest kohast korraga puruks läinud – nii kui veidi rohkem tuult siis midagi ikka katki läheb. Lisaks peale viimase sõidu lõppu tuli mõõtjate kaater minu juurde ja ütles, et olen tänane väljavaadatu kellle paadile lisakontroll tehakse.

Kaldale jõudes oldigi platsis ja tehti pistelised mõõtmised ära – õnneks kõik oli mõõdus ja seega midagi määrustevastast ei olnud.

Täna mängis veel suurt rolli ka tugev hoovus mis eriti andis viimase sõidu ülemises märgis ennast tunda. Väga palju segadust igatahes tekitas see nii mulle kui teistele võistlejatele – proteste karjuti päris palju aga kas mõni neist teks ka sai selgub vast hiljem.

Eilsete protestide tulemusena sain kuuendas sõidus kuuenda koha kuna itaalane sai disklafi.

Kui nüüd homme ka veel varustus ja närv vastu peab siis on võimalik, et tuleb ka pühapäeval medalisõitu sõita. Kas mu esimene medal race teoks saab kuulete juba homme.