Huntsville – Alabama USA UCI Para-Cycling Road World Cup

Selle aasta kolmas maailmakarika etapp toimus Ameerikas, raketilinnas Huntsville´s. Ajavahega (-8 tundi) kohanemiseks läksime juba varakult (5 päeva enne esimest võistlust) kohale. Ilm oli Ameerikas mõnusalt suvine ja soe – keskmiselt ikka üle 26 kraadi. Kuigi rajad olid päris head ja huvitavad siis üldiselt see linn eriti rattasõbralik ei olnud. Rattateid ei olnud ja liiklemine suurelt jaolt mitmerajalistel teedel väga mõnus ei olnud. Ka avatud treeningud olid sõna otseses mõttes avatud – see tähendab et pidevalt tuli peatud fooride punaste tulede ees ja mis õiget trenni sa nii saad teha – aga eks olud olid kõigile võrdsed.

Esimeseks võistluseks 27.05.2023 eraldistart 29,6km 14,8km ringil, ehk siis 2 ringi. Rada ise oli päris mõnus kergelt lainetav ja palju kurvitamisi. Püüdsin anda endast parima ja tuligi selle hooaja kiireim sõit. Tasuks 18 koht, 3 maailmakarika punkti ja pilet MM-le. Protokolli järgi kulus mul 29,6 km läbimiseks 45 minutit ja 13,7 sekundit mis teeb keskmiseks kiiruseks 39,27km/h. Võitjale kelle keskmine kiirus oli 47,47km/h kaotasin küll 7 minutit ja 48 sekundit aga ikkagi oli see selle aasta väikseim kaotus eraldistardis.

29.05.2023 oli meie MC4 klassi grupisõit 96,8 km 12,1 km ringil. Ring oli veidi väiksem ja vähem kurve aga see eest üks veidi pikem tõusuke. Eesmärk oli püsida võimalikult kaua grupis ja siis vaadata mis tuleb. Sõit algas suhteliselt rahulikult ja kompivalt. Esimese ringi püsisin kenasti grupis. Teisel ringil juba hakati tõmblema ja iga kurvi ja tõusu järgi keegi üritas eest ära saada. Ringi viimasesse kurvi läksin veidi suure hooga ja kurvi keskel pidin pidurdama et mitte piiretesse sõita -samal ajal aga ees anti gaasi ja tuligi väike vahe grupiga sisse. Minuga jäi ka üks Kanada poiss. Asusime kohe tempokalt gruppi jälitama aga Kanada poisil kiirust nii palju ei olnud et vedada – siis tegingi praktiliselt terve ringi üksi tempot aga gruppi kätte päris ei saanud – kolmanda ringi lõpuks oli vahe 50-75m aga siis jälle ees kiirendati ja minu jõud sai otsa. Parem jalg oli ka kutu ja neljanda ringi ma lihtsalt taastusin Kanada kuti selja taga. Viiendaks ringiks olin enam-vähem taastunud aga kuna grupile enam järgi nagunii poleks jõudnud siis jäi eesmärgiks mitte ringi sisse saada. Sõitsimegi tandemine kenasti mõned ringid kui kuuenda ringi lõpus näidati meile nagu viimast ringi – samas kellasid ei kõlistatud. Ei saanudki aru kas mis siis toimub, aga ringi lõpus Kanada poiss kiirendas ja tundus et teeb finišit, ma esialgu mõtlesin et las rabab üks ring ju veel aga 100 m enne finišijoont ikkagi otsustasin kaasa lõpuni minna ja üritasin 50m enne joont tuulest välja tulla -see peaaegu õnnestuski aga kindel ma ei ole kumb meist joone peal ees oli. Ja oligi kõik – edasi ringile meid ei lastud. Protokolli sain ma 17 koha kanadalase ees aga mulle näitab kaotust võitjale 48 minuti ja kanadalasel -1 ring – seega päris õige see asi ei ole. Aga jah meie distantsiks tuli siis 84 km keskmise kiirusega ca 35km/h. Ilm oli Ameerika aja vaata et kõige jahedam- vilus 22/23 kraadi ja päikese käes 27/28 kraadi. kui tavaliselt oleks saanud selle distantsi 2 pudeliga hakkama – siis seekord kulus 4 pudelit jooki.

Sellega sai selle aasta maailmakarikasari läbi, viimase etapi 7 punktiga saavutasin karikaarvestuses 28 koha ( kokku sai punkte 35 meest). Järgmiseks võistluseks on Filter temposarja Ääsmäe etapp (30km) ja järgmiseks välisvõistluseks MM augustikuus Šotimaal.