Veteranide velotuur ehk EMV mitmepäevasõidus.

Veteranide velotuur ehk Eesti meistrivõistlused seenioritele maanteeratta mitmepäeva sõidus toimusid see aasta Pärnumaal. Esimese päeva proloog Jõulumäe rollerirajal, teise päeva ca 60km pikkune maanteesõit Audru lähistel ja kolmandal päeval tagaajamissõit Jõulumäe ümbruses.

Esimesel päeval oli lühike sutsakas Jõulumäe rollerirajal. Ringi pikkus 3,5km. Minu aeg oli 05’57”,38 mis tegi keskmiseks kiiruseks veidi üle 35km/h.  2h enne starti hakkas Jõulumäel vihma sadama ja seega oli võistlus veidi märjal rajal. Raja sain enne starti paar korda ikka läbi sõita aga vist jäi sellest veidi väheks sest alguse esimese tõusuga sõitsin ennast vähe kinni ja nii lühikesel rajal on iga kaotatud sekund kulla hinnaga. Kokkuvõttes kaotasin võitjale 51 sekundiga mis andis kokkuvõttes 31 koha ja M Sen 2 klassis 13 koha.

Teisel päeval oli suures kuumuses 58km pikkune – grupisõit 3 ringi Audru ümbruses. Suurel grupil sai 10 meest eest ja mina lõpetasin 27-na (M Sen 2 11.koht) teises grupis mis kaotas võitjale 3minutit ja 20 sekundit. Keskmiseks kiiruseks tuli ca 40km/h.  Kokkuvõttes pele teist etappi olin 28-s ja MSEN 2-s 12-s.  kokku kaotust võitjale 4minutit ja 4 sekundit.

Kolmandal päeval toimus  2 kruusalõiguga (2x 3,5km)  36km tagaajamissõit. Enne starti oli 11-34 koht 1 minuti sees aga tagaajamine mis algab kruusa peal  oli päris põnev , minu eest startinuid ma kätte ei saanud ja tagantpoolt tuleva väikese grupiga koostööd tehes olin lõpus 10 liikmelises grupis mis jagas kohti 21-31. Viimane kruusalõik mul täiega ebaõnnestus (viimane kurv läks pikaks ja jäin pehmesse kruusaliivasodisse praktiliselt kinni) ja nii saavutasin kokkuvõttes 30-da koha (MSEN2 12 koht) , võitjale lõpuks kaotust 12 minutit ja 11 sekundit. 3-l etapil tuli keskmiseks kiiruseks ca 36km/h ja kogu velotuuri (96,45km) keskmiseks kiiruskes 37,94km/h.

Aga kokkuvõttes meeldis see velotuur väga ja kui võimalus tekib lähen tulevikus kindlasti veel.