25-s koht para MM-ilt

Download PDF

Läksin täna tulemust tegema aga välja kukkus nagu tavaliselt  – ei ole veel minu kord edu nautida. Tänased kohad 39 ja 27 kukkutasid mu 25-ndaks. Laenatud poomi fokasoot läks paalisõlmest 30 sek enne esimest starti lahti ja mu foka lehvis röömsalt tugevas 10-12 puhunud tuules (fokamoomisoot on ühendatud fokasoodiga – aga tuleb vist seda süsteemi muuta). Kuidagi õnnestus mul foka soodinurk kätte saada ja nii ma foka näpus üle stardiliini purjetasin. Peale stardiliini pääses foka uuesti peost ja enne kui ma selle uuesti kätte sain ja ka mingi sõlme sinna otsa sain olid teised juba väga kaugel…. . Otustasin ikkagi jätkata sest sellises tugevas tuules võib nii mõndagi juhtuda. Peale esimest ülemist märki mõõdusingi türklasest kes oli oma paadi ära uputanud, teise krüssuga sain ka lätlasest ja iirlasest mööda ja kokku seega 39 koht. Aga nii kui ma finisiliini ületasin pääses see ajutitne sõlm uuesti lahti. Tükk aega vehkisin kätega, et ehk mõni kaater appi tuleks, lõpuks rootsalsed ikkagi tulid ja saime lõpuks ka otsa uuesti korralikult umbsõlmega kinni. Kohe kui ma kaatri küljest pääsesin tõmmati ka 5minuti lipp üles, seega  katestusteks enam aega ei jäänud. Ja ju see esimene ebaõnn jättis oma jälje sest paremat 27 kohast ei suutnud ma ka teises sõidus. Sellega oli mu loodetud esikahekümne koht läinud. Olen ikka väga pettunud ja kurb. Minu maailmameistrivõistluste kohad eelnevalt on olnud 34 ja 27. Nüüdne 25 koht räägib enda eest – areng on liiga aeglane…  Tuul muidugi vist oli ka nende päevade tugevaim – isa arvan et puhangud oli 14+ m/s.. ega ma jah sellise ilmaga kodus trenni ka ei tee (üksi siukse ilmaga selle jahiga on merel ikkagi suht ohtlik…).

Para World Sailing Championship selleks korraks läbi. Maailmameistriks tuli sakslane Heiko Kröger, hõbedale Matthew Bugg Austraaliast ja pronksile olümpiavõitja Damien Seguin Prantsusmaalt. Congratulations!!!

 

Lohutusauhinnaks 25nda koha eest – minu suurimalt fännilt üks tore jäätis!!! 😊

 

Kasutaja Anre Nõmme foto.
Tore oli ikkagi osaleda maailma suurimal purjetamisvõistlusel – Kieler Woche – 3500 purjetajat ca 1800 alusega.
Paat sai pakitud ja homme hommikul läheme sellele järgi , et suunduda Hollandisse Sneek´i järve peal peetavatele 2,4mR Open World Championshipile.  Ehk õnnestub see võistlus paremini.  Osalejaid on sea 90-100 purjetajat. Koht 50 sees tähendaks kuld fleeti ja õnnestumist!!!!
Üritan ikka veel optimist olla!!!!