Ellujäämise kursus

Download PDF

Tänane ilmaprognoos 10-13m/s läänest pidas suht hästi paika vahest oli tuult puhanguti ka rohkem. Kuna tuul oli stabiilne siis hinnaalandust ei tehtud ja plaanipäraselt kell 12.00 oli start. Start ja esimene krüss läks päris hästi ja olin pildis aga allatuul on nendes oludes määrav ja halsiga sain lahti kõigepealt grootsoodi poomikinnituskonksust – kuidagi suure jõuga sai veel poomi liigutada aga tuli veel üks halss teha ja siis jäi fokapoomi väjatõmme kuhugi kinni ja nii sõlme et poom oli risti ja tagasitõmbekumm puru. Üle ei jäänud muud kui fokapoomisoodile nuga anda ja nii sain  vähemalt sõidu lõpetatud – viimase ehk 27-na 44-st.  Tugev tuul tegi päris head laastamistööd – vähemalt kahte uppujat paati ja  ühte murdunud masti.  Tuul järgi ei andnud ja peal sõidu lõppu üritasin venelaste kaatri poordi saada et fokapoom täilikult maha võtta aga venelaste treeneril oli ka kaatriga mingi jama ja nii jõudis uue stardi aeg enne kätte. Otsustasin ikkagi kaasa sõita sest katkestajaid oli juba piisavalt ja ka viimase lõpetaja punktid on oluliselt väiksemad kui mittestartimise punktid. (teise sõidu lõpetas ainult 25 purjetajat ja kolmandat sõitu enam ei tehtuid)  Aga ei olnud määratud seda sõitu sõita mul sest poolteist minutit enne starti tuli mul halsiga tagasi keerata aga sel halsil andis kontra järgi  ja sellele järgnes juba poomikinnituse purunemine…   Sellega olid minu sõidud tänaseks sõidetud. Appi tuli mulle Jury kaater kus oli üheks kohtunikuks Andrus Poksi ja  saime purjed maha ja paadi niipalju klaariks et nad said mu sleppi võtta ja sadamasse pukseerida.  See oli aga paras allveesõit. 6-8 sõlmega suurtes lainetes olid mu suu ja silmad koguaega vett täis, läks tükk aega enne kui ma prillid pähe sain ja vähe lahedamaks elu läks 🙂

Oma poomi mul parandada ei õnnestu kuna poomikinnituse poomipoolne osa kukkus tõenäoliselt merre…

Õnneks sain World Sailingult uue poomi laenuks ja võistluskomiteelt loa ka selle poomiga edasi sõita.

Aga Hollandi võistluseks pean veel poomi otsima, ehk saab keegi Inglismaalt või soomest mulle laenuks kaasa võtta, lootust ja aega selleks veel on.

Homne prognoos on ainult karvavõrra lahedam ehk siis 9-12m/s, seega tuleb samasugune olelusvõitlus ja pühapäevaks lubab jälle 10-14m/s seega saab näha kas saab homme kolm sõitu tehtud või mitte.