Esimene kolmapäevak ja Ruila rattamaraton

Download PDF

17. mail toimus SMS esimene kolmapäevak. Kuna minu startimine suurtega koos on jätkuval “ohtlik” siis otsustati , et ma stardin 4 minutit enne teisi ehk üldine ettevalmistussignaal on minu start. Seega saan suht vaba stardi ja jõuan vast ka iga tuulega niikaugele, et sirgelt must üle ei sõideta.

Esimeseks sõiduks oli puhumas 3-6m/s lõunakaare tuul ja rada S – Vahase E-poi vasakule – vastuvõtupoi vasakule – Vahase W-poi vasakule ja F.  Kergelt tibutas vihma ka  seega kokkuvõttes parajalt märg sõit aga olud sobisid mulle ja kokkuvõttes õnnestus sõit ära võita.

Kolmapäevak-170517

 

21.mail aga käisin kahe Indrekuga Ruila rattamaratonil. Kuna see oli mu uue maastikurattaga esimene võistlus ja rada ka uus – siis suuri eesmärke ei seadnud (tahtmine oli aga sõita vähemalt alla kahe tunni). Distantsiks 40km põlluäärseid-, metsa ja kruusateid.

Rada ausalt öeldes ei meeldinud mulle – väga palju raputas ja põrutas just nendel põlluäärsetel teedel. Mägesid suuri ei olnud aga üks järsk küngas oli ikka vahele sokutatud – sõites seal üles ei saanud ja alla sõites muljusin liiga hoogsalt esipidurit ja uperkuut oligi käes. Konte õnneks ei murdnud aga väiksed ja suuremaid sinikaid ja haavu ikka oli. Õnneks need niipalju kohe segama ei hakanud, et edasine sõit oluliselt oleks kannatanud. Praegu paar päeva hiljem on veidi valusam see olukord.  Aga finišisse ma jõudsin ja ajaga 1.53,35 kaotus võitjale 29 minutit ja 16 sekundit. Kokku andis see 247. koha 300 lõpetaja sees.

28. mail aga on plaanis Tartu Rattaralli – 135km.  Loodan et haavad paranevad selleks ajaks ja et ikka ka finišisse jõuan. Kuidas mul seal läks – loe edaspidi.