Esimese võistluspäeva järel kaheksandal kohal

Download PDF

Täna läks siis MM päriselt lahti. Toimus 3 sõitu – minu kohad 6, 9, 10. Kokkuvõttes peale esimest päeva 8-l kohal.

Tuult oli täna ca 5-7m/s aga lained ikka kastsid soolase mereveega mind pidevalt. Õnneks on vesi soe ja päike paistab.

Esimese sõiduga võib kenasti rahule jääda – start läks hästi ja ka ülejäänud sõidu sain suhteliselt oma sõitu teha. Esimesse märki ja teise märki jõudsin viiendana, teise krüssuga kahjuks pidin ühe koha loovutama aga 6 koht MM-il ei ole ju paha algus.

Teise sõidu start õnnestus ka aga kohe peale starti ei järginud oma plaani ja see maksis nii mõnegi koha. Finisis 9-ndana. Kolmanda sõidu start tuli ka hästi välja ja esimeses märgis olin viies/kuues aga siis juhtus see jälle!!! Ca 10 meetrit enne allatuule märki just kui hakkasin märgivõtmist tegema kadus jälle rool ja luhvasin vastutuult. Purunes roolimehhansismi parempoolne ots mis ühendab pedaali rooiga. Õnneks läks see ots katki selliset kohast kus ma sain teda kuidagi selja tagant sikutada. otsustasin sõidu ikkagi kuidagi lõpetada – märgi sain võetud ja krüssupeal otsisin varuosade karbist väikse otsajupi mille sidusin allesjäänud rooliotsa külge – misjärel läks roolimine vähe lihtsamaks. Ja endalegi üllatuseks saavutasin selles sõidus kümnendada koha.

Sadamasse jõudes ei hakkanud riskima ja kutsusin ühe kaatri omale appi, et enne sildumist purjed maha saaks ja rohkem purustusi ei tekiks.

Sadamas vahetasin selle rooliotsa ära ja homseteks sõitudeks olen jälle valmis.

Õhtul käisime veel Cadiz´i imelise vanalinnaga tutvumas.

Homme uued uudised jälle.