Maailmameistrivõistlustelt 36-s koht

Download PDF

Tänane prognoos lubas 3-6m/s tuult, aga kella üheksaks seda veel ei paistnud kusagilt. Seega ootamise jada jätkus. Kõigepealt lükati starti 1 tund edasi, ja siis juba 3 tundi edasi ja kella veerand ühe paiku võeti vastu otsus, et sõite rohkem ei toimu ja võistlused on läbi.  Selle otsuse peale aga hakkas pihta uus võistlus, et kes jõuab esimesena saarelt paadiga ümber saare teise sadamasse kraana alla. Purjetada ei saanud sest tuult polnud seega sain veel korraliku aerutamis trenni ka. Korraldajad küll  tahtsid paate alles laupäeva hommikul välja tõstma hakata aga selle otsusega leppis ainult 7 paati mis saarele kai äärde jäid. Kuna aerutamise võistluses olin ma üks kiiremaid siis kella poole kolmeks oli mul paat välja tõstetud ja ka ära pakitud. Kuna autasustamine pidi toimuma alles kell 18.00 siis viisime paadi niiöelda koju ära ka.

Peale autasustamist oli veel lõpetamise õhtusöök saare restoranis  – kus pakuti tomatisuppi, lõhe või veiseliha praadi ja magustoiduks ports jäätist koogikesega.  Päris tore lõpp sellele võistlusele.

Hommikul aga alustame koduteed läbi Saksamaa, Taani ja Rootsi. Paadi jätan Tallinna sest juba 15-l juulil on Tallinna Lennusadamas “Eriliste purjetajate” üritus kus ka oma paati tutvustan.

Kokkuvõttes siis 36 koht 84 osavõtja juures seeriaga:

17 9 (dns) 24 27 9 26 30 (38) 31

, viimased neli sõitu neist kuldfliidis.  Kuna eelmistel 2015 aasta maailmameistrivõistlustel olin 78-s siis võib kohaga rahule jääda aga mitte sõiduga (arenguruumi on küll ja veel).

Maailmameistriks tuli 10 korda Stellan Berlin Rootsist, hõbedase autasu võttis vastne para maailmameister Heiko Kröger Saksamaalt ja pronks läks samuti Rootsi Hans Asklund´ile.

2018 aasta maailmameistrivõistlused toimuvad Rootsis Gävleś

 

Suured tänud kõigile toetajatele ja kaasaelajatele.