MM-i avapäev – jälle pesumasinas.

Download PDF

Tänane ilmaprognoos 7-12m/s pidas kenasti paika ja enamgi veel, tõenäoliselt oli tuult stabiilselt 10-12m/s ja puhangud kuni 16m/s. Õnneks hommikuse mastitugevduse ja riske mitte võttes sõiduga pidas mast sellele katsumusele vastu. Tunne oli küll selline, et peaks kaldale ära tulema aga see oleks olnud allaandmine…

Purjetamisest suurt rääkida ei ole – kuna ilm oli ikka tõeliselt karm siis tegin kõik stardid võimalikult kaatri lähedal, suundusin ka kohe paremale ja üritasin ohtlike ja riskantseid olukordi vältida. Õnneks kparem pool toitis täna paremini  ja sõitude tulemused olid 17, 10, ja 11 aga jällegi suutsin ma reegleis lugeda nii et üht-teist jäi kahe silma vahele ja kolmandas sõidus sain 11 koha asemel hoopis DNS ehk mitte startimise. Nimelt stardiliin oli kahe oraqnsi märgi vahel ja  vasakpoolne oranz märk oli ca 5 meetrit race komitee paadis vasakul  – mina aga startisin poi ja kaatri vahelt.  Seega olen hetkel ikka maruvihane oma lugemisoskuse või siis pigem kirjaoskamatuse pärast.  Selle kuu aja jooksul juba teine suur apsakas.

Kokkuvõttes olen siis 17, 10 ja DNS 45 kohal. mis peaks olema kas viimaseid kuldfliidi kohti või esimesi hõbrefliidi omi. Kuna tänase ilmaga paljud üldse välja ei tulnudki või tulid tagasi erinevatel põhjustel siis täpselt ei teagi palju neid osalejaid siin on.

Aga homme on veel kolm kvalifikatsiooni sõitu.  Aga nagu senised regatid näidanud on siis mu parimad sõidud on olnud 2 esimest.  loodan et see jada saab läbi ja suudan end homme ületada ja ikka kukdfliiti pääseda.

Homne ilmaennustus on 4-5 m/s mis ehk sobib vähe paremini.

Aga kuidas mul homme läheb saab teada homme 🙂