Neljas võistluspäev

Download PDF

Täna siis pidi meil stardid kell 13.00 algama aga nagu ka teisipäeval enne meie starte juba vaikis tuul maha ja nii siis meie starte muudkui tunnikaupa edasi lükati, kuni siis 16.45 lõpuks hakkas jälle stabiilselt puhuma ja paadid aeti merele :).

Tänane esimene porgand

Tänane esimene porgand

Enne meid veel startisid Sonarid ja Skud´id, ning meil oli jälle üks üldine valestart – seega lõpuks saime oma stardi alle kell 18.30. Start tuli mul jälle suhteliselt hästi välja ja ka esimene krüss ja tagantuuleots pakkusid rahuldust aga teise krüssu ajal tuul veisi tõusis ja paat jäi jälle seisma. Hädasti oleks vaja, et keegi kõrvalt vaataks ja ütleks mis siis valesti on.  Niiet esimeses ja teises märgis olin 11-s ja siis kolmandasse märki jõudes oli mu selja taha jäänud vaid kolm paati – nende rünnakud tagantuuleotsal õnnestus mul tõrjuda ja kokkuvõttes 17-s koht. kuna finisi ajaks oli kell juba pool kaheksa siis teist sõitu meile täna ei tehtud. Aga üks kummaline asi juhtus veel – täpselt sadamasse sissesõidul (mis on ca 20-30m lai) kadus mul rool ära s.t. et paatmuutus  hetkeks juhitamatuks ja enne kui ma jõudsin purjed alla lasta keeras paadi vastu sissesõidu piirdeid. Õnneks oli tagant üks treenerite kaater tulemas ja ta pukseeris mu kai äärde.

Asja uurides selgus et roolimehanismi  roolipalleriga fikseeriv stopperpolt oli ennast lahti keeranud ja roolipaller ei liikunud kui rooli keerasin. Kokkuvõttes eks ta transpordi käigus oli vast lahti põrunud ja nüüdne laineloks ta lõplikukt lahti loksutas. Aga ütleme nii et õnnelik õnnetus, sest midagi hullu ei juhtunud.

Homme siis on jänud veel 2 sõitu ja ongi minu esimene IFDS võistlus peetud, tuult lubab homseks 4-7 m/s  – mulle sobiks hetkesisuga see 4 meetrit rohkem aga ega siin valida ju ei saa 🙂