Pihkva regatt 1. päev

Download PDF

Hommik algas Vene hommikusöögiga milleks oli: hirsipuder, kohupiim tilga hapukoore ja suhkruga ja siis makaronid tundmatust lihast kotletiga. Iseenesest süüa nagu küll aga ise väga sellise hommikusöögiga harjunud ei ole J, aga kõht ikka tühjaks ka ei jäänud.

Peale seda sõitsime sadama kuhu meid läbi hotellikompleks ei lastud ja tuli minna mingit külavaheteed pidi mis meenutas kangesti teid sarjast võimalik vaid Venemaal (paar korda käis autopõhi ikka vastu maad ära). Sadamasse jõudes oli kraanajuht juba kohal ja sain paadi kenasti kiirest vette.  Regatt avati väga suurejooneliselt orkestri ja trummitüdrukutega.

 

Aga mida ei olnud oli tuul.

Ootan tuult...

Ootan tuult…

Paari tunnise ootamise järel mingi tuul ikka tuli ja saime järvele.  Esimese sõidu start väga hästi ei õnnestunud ja esimeses märgis olin neljas aga õlejäänud sõiduga õnnestus ühe koha võrra positsiooni parandada ja lõpetasin sõidu kolmandana. Osalejaid kahjuks on ainult 8.

Teise sõidualguseks hakkas kõvasti vihma sadama ja kohe peale starti keeras tuul nii tösiselt et põhimõtteliselt sõitsid kõik otse märki ja kuna tuul keeras edasi ja märke ei jõutud muuta siis katkestati sõit esimes allatuule otsa peal.  Tuul muudkui keeras ja lõpuks vaikis uuesti maha. Kuna tuult  ei paistnud kuskilt ja aeg sõitudeks hakkas lõppema siis  saadeti meid kaldale tagasi.

Seega esimese päevaga suudeti teha 1 sõit 12-st, järgmise 2 päevaga tulev läbi viia 11 sõitu, saab näha palju õnnestub.

Peale õhtusööki tegime ka väikse tiiru autoga siinsete kõlade vahel. Teede olukord on ikka suhteliselt kehv siin.

Aga loodan, et homme on vähe parem ilm ja saab plaanitud sõidud kõik läbi viia.