Põhjamaade meistrivõistluste kokkuvõte

Download PDF

7-8 juulil võistlesin Rootsis Stockholmi lähistel Saltsjöbadenis Para Nordic Sailing Championship regatil, kus saavutasin neljanda koha.

Võistlusel sai peetud kõik 6 plaanis olnud sõitu. Tuuleolud olid vaiksemapoolsed aga Saltsjöbadenile omaselt väga keerutavad ja pagilised. Võistlesin rootslastelt laenatud paadiga, millel oli ainult jalgadega roolimine – mis minule veidi harjumatu aga kuna reedel sain ka oma treeningsõidud tehtud, siis selle taha tõenäoliselt midagi ei jäänud. Viimased stardid olid kahjuks samas kohas ca 10 kuud tagasi ja eks see veidi tunda andis – esimesel päeval stardist väga hästi minema ei saanud – tasuks 6,3 ja 8 koht.  Esimese päeva järel olin tagasihoidlikul 6-l kohal. Teise päeva stardid olid oluliselt paremad ja kahes sõidus sain kindlalt parima stardi – kahjuks nende tuuleoludega häid lähtepositsioone ei õnnestunud hoida ja teise päeva tulemuseks oli 3 , 4 ja 4 koht.  Sealjuures veel viimases sõidus viimast ülemist märki võtma minnes olin kindlal kolmandal kohal kui mul ca 100 meetrit enne märki tuul otsa sai. Ja päris kaugelt tuli otse vasakuga märki rootslane – selleks ajaks kui ma uuesti tuulde sain oli rootslane juba paarkümmend meetrit minust ees ja viimasel taganttuule otsal seda vahet tagasi teha ei õnnestunud. Seega sain neljanda koha punktid ja kokkuvõttes jäin pronksimehega samade punktide peale aga tal oli seerias üks teine koht mis andis pronksi talle ja mulle neljanda koha.

Võitis nagu eelminegi aasta Fia Fjelddhal Rootsist, teine oli samuti nagu eelminegi aasta Niko Salomaa Soomest ja seekord siis kolmas  Bo Nylund Rootsist.

Ettevalmistus hooaja põhivõistluseks MM-ks USA-s läheb edasi ja loodan seal oma parima tulemuse teha.