Vaikne tuul ja laine

Download PDF

MM-i teine päev läks nii ja naa. Alustuseks tulemused 14, 7 ja 7. Kõik kolm starti ebaõnnestusid, kuna olin liiga jänes ja ei kiirendanud õigeaegselt stardis – tulemuseks sõideti nii pealt kui alt must mööda – mis tegi mind vihaseks ja kurvaks.

Esimeses sõidus tegin veel ühe suure vea kui peale stardivigu sain minema ja õnneks õigele poole aga üks ebaõnnestunud paut mille oleks pidanud tegema ca minuti jagu hiljem viisid mind lõplikult mängust välja ja tulemuseks 14 koht. Olud olid ka muidugi minu jaoks täitsa ebasobivad – tuult vaevu 2-3 m/s ja ca meetrine laine – kodus selliseid olusid meil ju pole – kui on laine siis on ka tuul ja kui tuult pole, pole ka lainet. Aga sellist ilma lubab siin kuni nädala lõpuni.

Teises sõidus oli start jälle metsas aga ülejäänud sõidu jooksul suutsin tuulepööramised enda kasuks keerata ja tulemuseks 7 koht. Tuult oli ka võib-olla meetri jagu rohkem.

Kolmas sõit oli teise koopia vahe ainult selles, et suutsin finisiliinil 2 kohta maha mängida 5,6 ja 7 koht finiseerisid ma arvan sekundi sees ja muidugi jäin mina seitsmendaks. Seega õppida on ikka palju veel. Tuult jälle ma arvan ehk 4 meetri kanti.

Homne ilmaennustus lubab suht sama ilma 3-5 m/s ja kuni meetrist lainet. saab näha kas tänaseid vigu õnnestub homme vältida.

Kokkuvõttes langesin üheksandaks aga kohad 5-10 on suht väikeste punktivahedega – seega tuleb kõvasti pingutada.

Hea uudis oli muidugi see, et puruks ei läinud midagi.