EMV MITMEPÄEVASÕIDUS SEENIORITELE 2023, 22. VETERANIDE VELOTUUR

29-30 juulil 2023 toimus 22veteranide velotuur ehk Eestimeistrivõistlused seenioritele. Seekordne velotuur toimus Läänemaal , stardikeskusega Panga külas.

Esimesel päeval oli kavas 5 km proloog ehk eraldistart ja 84km grupisõit. Teisel päeval 40 km pikkune jälitussõit. Saarlased olid esindatud 2 mehega – mina M50-54 ja Jüri Suluste M60-64 klassis. Endal oli võistlemise koha pealt üldse suur küsimärk kuna sain mõned päevad varem vihmaga trenni tehes tõenäoliselt külma ja 2 päeva enne võistlust olin korralikult nohus. Kuna registreerimine ja hotell olid juba broneeritud ja rahad makstud siis otsustasin ikkagi kohale minna ja kohapeal vaadata kuidas tervis lubab. Laupäeva hommikul oli küll nohu alles aga otsustasin vähemalt esimese päeva kaasa teha.

Proloog: 5 km tagasipöördega – starti läksin grupisõidu rattaga ilma igasuguste tempolisadeta. Pingutasin korralikult aga tulemus oleks muidugi veidi parem olla aga olusid arvestades jäin ikkagi rahule. Mulle proloogil siis ajaga 8 minutit 11,28 sekundit 37 koht. Jüri Suluste võitis mind 0,5 sekundiga ja talle proloogilt 36 koht. Vanusegruppides mina 8-s ja Jüri 2-ne. Võitjale kaotasime 1 minut 28 sekundit. meie keskmine kiirus ca 37km/h.

Grupisõit: 84 km – sõit oli 4km+ 2x38km +4km . Ilm oli suht tuuline ja vastutuuleja küljetuulelõigud olid päris kurnavad. Veteranide velotuurilt oleks eeldanud veidi rahulikumat sõitu aga kohe algusest hakati aga tulistama. Minu padrunid kahjuks said teise ringi algul – just enne vahefinišit otsa ja pidin jälle tõdema , et punt sõidab eest ära. Jüri Suluste suutis grupis püsida ja oma hõbemedalikursil jätkata. Kuigi ka ees jagunes grupp kaheks. Mina püüdsin küll ühe vanema mehe eest kinni aga temal enam jõudu koostööd teha ei olnud ja nii ma põhimõtteliselt tegin teisel ringil tugeva 40km-se tempotrenni. Kuna kohati oli päris vali vastu ja küljetuul siis kaotus kogunes lõpuks sõidu võitjale 14 ja pool minutit. Omas vanuseklassis jätkasin 8-l kohal , Jüri Suluste grupp kaotas võitjale 4 minutit ja 14 sekundit aga ise ta jätkas omas vanusegrupis teisel kohal.

Jälitussõit 40km – 2x 20 km ring – teine päev – mul enam midagi võita/kaotada ei olnud seega läksin starti et nautida sõitu ja teha korralik trenn. Esimesed ratturid läksid Gunderseni meetodil teele vastavalt kaotusega võitjale, et starti mitte liiga pikaks ajada lasti tagumistel võistlejate koos minna. Nii saimegi ca 10-se pundi ja oli lootust et saame eessõitjaid kinni püüda aga meie grupis ei tekkinud koostööd ja nii sõitsime vahelduva eduga kord kiiremini kord suht lõdvalt need 2 ringi. Ca 3 km enne lõppu otsustasin veidi tempot üles kruvida ja ette minna aga keegi pani ka veel minust üksi ette. 3 km on päris pikk maa ja nii ei otsustanud see kiirendus muud kui sai tempo veidi kiiremaks ja sõidu huvitavamaks. Finiši eel suutsin ennast grupi ees hoida aga ca 300 meetrit enne alustas keegi lõpuspurti ja tema kiirendusele ma vastu ei saanud – aga õnneks reageerin piisavalt hästi, et suutsin selles väikeses finišis lõpetada teisena – väikegi lohutus kogu tuuri eest.

Kokkuvõttes mulle tuurilt 32 koht ja M50-54 arvestuses 8-koht. Jüris Suluste sõitis ka viimasel päeval tublisti ja tasuks kokkuvõttes 29-s koht ja vanusegrupis M60-64 hõbemedal!!!!