Maailmameistrivõistlused Šotimaal

Sel aastal toimusid läbi aegade suurimad maailmameistrivõistlused rattaspordis – s.t. et kokku oli Šotimaale toodud peak kõik rattaald ja nende seas ka pararatta võistlused. Kahjuks aga olid alad Šotimaa peale ära jagatud  – seega teistest aladest kahjuks polnud võimalik osa saada.

Aga siis tähtsamatest asjadest: Pararatta maantee MM toimus Dumfries´i linnas ja selle ümbruses.

Eraldistardi rada oli üheringiline pikkusega 28,2km ja selle maapeale kokku  ca 2130 tõusumeetrit.

Võistlus ise toimus 10-l augustil, ilm oli Šotimaa kohta erakordselt ilus ja soe. Kahjuks ainult pidin seda sõitu sõitma tavarattaga kuna minu kevadel tellitud eraldistardi ratas selleks võistlushooajaks kohale ei jõudnudki. Sellest tulenevalt väga suuri ootusi/lootusi ei pannud ka tulemusele.

Sõit ise oli korralik aga kuna väga madalat asendit võtta ei saanud siis aerodünaamika tegi oma korrektuuri tulemusse – kokkuvõttes 25.koht ajaga 46:30.48  kaotust võitjale kogunes +10:37.6, keskmiseks kiiruseks tegi see 36.381km/h.

Grupisõit toimus 12-l augustil 15,6km rajal . Sõidu pikkus 6 ringi ehk ca 93km. Ilma prognoos oli väga kehva ja sõidupäevahommikul see ka ei valetanud – sooja napid 12 kraadi, tugev tuul ja tugev vihm.

Ja sõit läks ka  kohe alguses pekki: stardist oli kohe veidi ülesmäge minek – selle kannatasin ära aga kohe peale tõusulõppu anti täiega gaasi ja mul lihtsalt ei olnud seda võimu et grupi sabas püsida. Kuigi sain kaaslaseks ühe mehhiklase siis sõit oli ikagi pigem üks kannatamine kuna esimesel ja teisel ringil mehhiklane võttis ka veidi tööd teha langusega lõikudel aga kolmandast ringist püsis mul kogu aeg seljataga. Neljandal ringil sai liidrite grupp meid kätte ja see tähendas, et tööpäev tuleb 15 km võrra lühem. Viimasele ringile minnes tõstsin veidi tempot ja esimesel poolel mehhiklasega tekkis 5-6 meetrine vahe mida ta ei suutnud enam kinni sõita ja kui siis selle ringi pikim tõus hakkas andsin veel vänta juurde ja maha see poiss jäigi – finišis olin tal 2,5 minutiga eest ära sõitnud – aga ega rahulolu see ikkagi ei pakkunud. Kokkuvõttes 21 koht , kokku siis tuli mul 77,7 km ajaga 2:24:29 ja 720 tõusumeetrit, mis teeb keskmiseks kiiruseks veidi üle 32 km/h – mis on ikka ääretult lahja tulemus grupisõidus .

Kokkuvõtteks:  Kui mõnel ei ole finiši jalgu siis mul ei olnud täna suuremat sorti stardijalad 🙂 ja polegi nii kehva ilmaga enne maanteel võistelnud. Vihmas jäi soojendus ka väga napiks. Väikse riigi viga (pole telke, pole pukke) aga kokkuvõttes olin ikka ise kehva 🙁

Sellised tulemused siis sellelt MM-lt.