Emmaste Öö rattaralli

Emmaste Öö Rattaralli toimus 09.10.2021  Ilm ilus kuid pime. Ca 12 kraadi sooja, edela tuul 5-8m/s.  Distants 34km ehk 10 x 3,4km ring, sõidu aeg 1 tund 17 minutit 33 sekundit. Koht 13, M40 klassis 6-s koht. Keskmine kiirus 23,8km/h, keskmine pulss170 l/m, kaotus võitjale 1 ring +1 minut ja 50sekundit.

Minu selle hooaja viimaseks võistluseks planeerisin Hiiumaal toimuva Emmaste Öösõidu – just sõidetakse pimedas 3,4km pikkusel maastikurajal mis on ääristatud õueküünaldega – seega võiks nimetada ka seda küünlavalgusralliks.

Enne põhisõitu toimusid veel jooksuvõistlused ja elamussõit neile kes võistelda ei soovi.

Veidi peale kaheksat õhtul anti start võistlussõidule – esimene ring pimedas oli peaaegu kõige aeglasem kuna rada oli veel võõras ja tuli ka palju möödasõite teha – esimese ringi aeg minul 8:44, teine ring seevastu oli sõidu kõige kiireim 8:26,1sekundit, siis jälle ringid  mõne sekundi võrra aeglasemad. Kõige aeglasem oli kuues ring ajaga 8;45,2 sekundit. Kolmandast ringist tekkis minu taha väike grupp kellega lõpuni sõitsime kuid millest keegi tööd teha ei tahtnud. Kui stardist oli möödunud 41 minutit ehk siis kuskil poole peal sai mu esitule aku tühjaks ja nii ma sõitsin teise poole ainult kiivritule ja tagumiste tulede valguses. Kaheksanda ringi poole peal said esimesed kolm meest meie pundi kätte ja see tähendas et jäi sõita veel vaid 1 ring kuna kõik lõpetavad peale võitjat. Viimase ringi lõpus ca pool kilomeetrit enne lõppu tuiskasid 2 meest meie grupist minust mööda ja nii tuli mul leppida 13 kohaga.

Kui esimene ring oli veidi keeruline ja tahtis harjumist siis ülejäänud ringid sai juba mõnuga sõidetud ja tegelikult selline formaat hooaja lõpetamiseks on igat mõnus – osalejaid võiks muidugi rohkem olla. Võistlussõidus oli 34 osalejat aga näiteks elamussõidus üle 90 ratturi. Igatahes sügisene Hiiumaa tasub avastamist ja miks mitte seda teha koos Öö rattaralliga.

Sellega lõpetan rattasõidu hooaja ja ülejäänud oktoobri puhkan – mis muidugi ei tähenda, et ma üldse enam ratta selga ei istu – vaid rohkem intensiivset trenni ei tee oktoobri lõpuni.

Tänan eriti oma peret, trennikaaslast Priitu ja kõiki toetajaid!!!